Szkolenie uczniów klas VII w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej

 

11 – 15 grudnia 2017r. „KIDS SAVE LIVES” praktyczne szkolenie uczniów klas VII w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO)

„Dzieci Ratują Życie” to dokument rekomendowany w 2015 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).  Zaleca się, aby na całym świecie dzieci od 12 roku życia uczyły się zasad RKO. Rozpoczęcie nauki w młodym wieku sprawia, że ta umiejętność staje się, jak jazda na rowerze, prosta,  automatyczna i skuteczna.

Oto  zasady zwiększania przeżywalności dzięki kampanii „Dzieci Ratują Życie”:
1. Każdy może uratować życie – nawet dzieci mogą uratować życie.
2. Wystarczą nawet dwie godziny szkolenia uczniów z zakresu resuscytacji.
3. Szkolenie musi obejmować zajęcia praktyczne, które mogą być poszerzone o nauczanie teoretyczne.
4. Coroczne szkolenia uczniów należy rozpoczynać w wieku 12 lat lub wcześniej.
5. Wiele osób: anestezjologów, kardiologów, pielęgniarki, ratowników medycznych, przeszkolonych nauczycieli i  wolontariuszy może z powodzeniem szkolić uczniów w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej
w szkołach.
6. Dzięki kampanii „Dzieci Ratują Życie”, dzieci uczą się także relacji i odpowiedzialności społecznej

 

Podczas  szkolenia uczniowie klas VII nauczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania. Poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc poszkodowanemu. Następnie w sposób praktyczny ćwiczyli m.in. wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycję boczną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej. Każdy mógł przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie. Te zajęcia wiele pozostawiły po sobie. Kolejne klasy czekają na przeszkolenie.

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak