Szlakiem Strajków Szkolnych w Miłosławiu

II Tydzień Języka Ojczystego to w naszej szkole czas
w szczególny sposób poświęcony polszczyźnie. Zaplanowane na te dni atrakcje to między innymi wyjazd piątoklasistów do Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich.

Nie mamy wątpliwości, że bohaterowie  strajków szkolnych mających miejsce ponad sto lat temu zasługują na trwałą pamięć i cześć. Stąd kilka dni przed wizytą w muzeum uczniowie klas piątych przeszli podczas lekcji j. polskiego po naszym miasteczku, gdzie mogli zatrzymać się i skupić nad kartami pracy dotyczącymi strajków w Miłosławiu.

Okazało się, że wielu z nich nieświadomie mijało dotąd ważne miejsca, nie mając świadomości ich roli
w budowaniu patriotyzmu lokalnego i narodowego. Odwiedzane kolejno punkty pieszej wyprawy
(m. in. budynek szkoły przy ul. Zamkowej i pomnik- głaz na rynku) przykuły uwagę uczniów, którzy
z zainteresowaniem odkrywali godne zapamiętania fakty.