Tydzień Zdrowego Odżywiania – podsumowanie

 

W trzecim tygodniu października Samorząd Uczniowski zorganizował   pod hasłem Zdrowe żywienie to mądre myślenie Tydzień Zdrowego Odżywiania.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości dbania o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie się
i aktywność ruchową. 

Naszą akcję rozpoczęliśmy w poniedziałek 17 października od promowania aktywności fizycznej. Uczniowie młodszych klas podczas 1 i 3 przerwy wykonywali ćwiczenia fizyczne przy muzyce, które poprowadziła p. Angelika Januchowska. Natomiast uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach ZUMBY prowadzonych przez instruktorkę p. Paulinę Kubiak.

We wtorek wszyscy uczniowie przygotowywali prace plastyczno – techniczne dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wszystkie plakaty wykonane przez uczniów kl. IV – VI można obejrzeć w holu naszej szkoły, prace plastyczne wykonane przez dzieci z kl. I – III ozdabiają sale lekcyjne.

Środa była dniem kanapek, sałatek, soków oraz owocowych szaszłyków. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców wspólnie przygotowywali tak ważne drugie śniadanie.

W czwartek 20 października wszyscy uczniowie mogli poczęstować się pysznymi owocami, natomiast w piątek 21 października mieli możliwość zakupu jogurtu owocowego. Stoisko „Witaminka” zarówno w czwartek jak i w piątek cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Naszą akcję zakończyliśmy w piątek spotkaniem uczniów klas IV z panią dietetyk , która to przekazała informacje co należy jeść, a czego się wystrzegać.

Podsumowanie odbyło się w poniedziałek 24 października podczas audycji przez Radiowęzeł.

Nasza tygodniowa akcja  cieszyła się dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że  udało się nam zwrócić uwagę na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest  spożywanie  produktów bogatych w witaminy oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowa dieta. Mamy też nadzieję, że przyczyniliśmy się do zmiany  nawyków żywieniowych wszystkich uczniów. Na pewno w przyszłym roku będziemy kontynuować Tydzień Zdrowego Odżywiania.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:

Marta Szymańska

Angelika Januchowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak