Wizyta w bibliotece

 

Wizyta w bibliotece wyrDni Języka Ojczystego, jakie przypadły w naszej szkole
w ostatnim czasie, miały ciekawy przebieg. Nauczycielki
j. polskiego założyły m. in. pouczające wycieczki dla uczniów poszczególnych klas. Najstarsi- uczniowie klas szóstych- pojechali do Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach na lekcję muzealną. Piątoklasiści mieli okazję zwiedzić sale Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich i przejść szlakiem miejsc pamięci ku czci bohaterskich dzieci stawiających opór pruskiemu zaborcy. Najmłodszą grupą objętą planem zespołu humanistycznego były klasy czwarte. Uczniowie odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy, gdzie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Ewę Mikulską oraz panią Jagodę Muzolf.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Dzieci zostały zapoznane z działalnością placówki
i pozycjami książkowymi, jakimi dysponuje. Najciekawsze egzemplarze pokazano uczniom i pozwolono,
by z nieukrywaną przyjemnością obejrzeli je z bliska. Na uwagę zasługuje fakt, że większość dzieci odwiedzających bibliotekę była tam pierwszy raz. To jeden z kolejnych pozytywnych efektów złożonej tam wizyty. Panie bibliotekarki założyły karty czytelnika tym, którzy ich dotąd nie posiadali. Wypożyczono przy okazji wybrane z półek książki. Być może otwartość gospodarzy tego miejsca, miłe przyjęcie i interesujące, ładnie wydane tytuły zainspirują najmłodszych do częstszych wizyt w bibliotece i obudzą w nich pasję czytania.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak