Wycieczka do Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich

 

W ramach II Tygodnia Języka Ojczystego przewidzianego na 22- 26 maja 2017 r. zespół humanistyczny zaplanował szereg interesujących imprez. Jedną z nich był wyjazd uczniów klas piątych do Wrześni. Celem wycieczki przeprowadzonej 22 maja był spacer śladami strajków szkolnych w tym mieście. Uczestnicy spaceru odwiedzili miejsca pamięci związane z wydarzeniami sprzed wieku, w tym między innymi: pomnik Dzieci Wrzesińskich, kościół farny z witrażem ku czci strajkujących dzieci, symboliczną ławeczkę Bronki Śmidowiczówny na skwerze przy budynku dawnej szkoły i pomnik polskiej pisarki, autorki „Roty”- Marii Konopnickiej. Istotnym punktem wyprawy do Wrześni była wizyta w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich. Tu piątoklasiści zasiedli w zrekonstruowanej sali klasowej, gdzie mieli okazję wziąć udział
w ciekawej lekcji muzealnej obfitującej w interesujące fakty sprzed lat.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak