Wycieczka do Palmiarni

 

     W pierwszym tygodniu ferii 16.01.2019r. chętni uczniowie z klas IV-VI pod opieką nauczycielek biologii
i przyrody p. H. Knast , p. M. Mikołajczak i p. G. Słomczyńskiej wybrali się na wycieczkę do Palmiarni w Poznaniu. Palmiarnia to miejsce, w którym zobaczyliśmy wiele oryginalnych roślin z odległych zakątków świata. Można tu było poczuć klimat tropików, pory suchej i deszczowej na sawannie, a także podejrzeć życie zwierząt wodnych w akwarium. Panie przewodniczki zapoznały nas z ciekawą historią Palmiarni, a także zwróciły naszą uwagę na rośliny ginące jak np. kakaowiec, którego jest coraz mniej i wkrótce możemy nie mieć surowca do produkcji czekolady- co nas bardzo zmartwiło. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń , pobudziła nasze zainteresowania przyrodą i przybliżyła miejsca na świecie , które być może w przyszłości sami zwiedzimy.

G. Słomczyńska

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak