Wycieczka do Zakątka Weteranów w Gierłatowie klasy I c i II a

 

W środę 18 maja, uczniowie klasy 1 c oraz 2 a pojechali na wycieczkę do Zakątka Weteranów w Gierłatowie.

Zakątek  Weteranów to pierwsze miejsce w Polsce, gdzie zwierzęta pracujące w służbach mundurowych, po przejściu w stan spoczynku , znajdują swój dom.

Po przyjeździe zostaliśmy powitani przez p. Sławka Walkowiaka, który opowiedział nam o Stowarzyszeniu Zakątek Weteranów, przedstawił nam mieszkańców – psy i konie. Usłyszeliśmy historię każdego zwierzęcia, które tam mieszka.

Następnie czekała na nas niespodzianka – przyjechali do nas Policjanci z Policji Konnej w Poznaniu, którzy opowiedzieli o swojej pracy, pokazali nam sztuczki konne oraz pozwolili przymierzyć specjalny strój do jazdy konnej. Panowie z wielką cierpliwością odpowiadali na wszystkie nasze pytania.

Po zakończonym zwiedzaniu smażyliśmy kiełbaski z ogniska i chwilę odpoczęliśmy. Musieliśmy nabrać sił, bo czekała na nas kolejna atrakcja – karmienie koni. Poszliśmy na polanę, na której czekały konie, które chętnie zjadły wszystkie przywiezione przez nas owoce i warzywa.

To była najlepsza wycieczka!

Bardzo dziękujemy p. Sławkowi Walkowiakowi oraz wszystkim osobom ze Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów” za możliwość przyjazdu, oprowadzanie oraz cierpliwość przy odpowiadaniu na pytania naszych ciekawskich uczniów.

« 1 z 2 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak