Wycieczka klas I a i I b do Puszczykowa i Rogalina


Dnia 31 maja 2022r. klasy I a i I b udały się na wycieczkę szkolną do Puszczykowa i Rogalina. W Puszczykowie zwiedziliśmy Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera, słynnego i wybitnego pisarza i podróżnika. Podziwialiśmy zgromadzone z licznych podróży eksponaty oraz znajdujące się w Ogrodzie Kultur i Tolerancji żaglowiec „Santa Maria”, Piramidę oraz wystawy „Dywizjon 303” i „Tajemniczy Świat Indian”. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Rogalin. To tutaj po pysznym obiedzie mogliśmy pospacerować po pięknym ogrodzie i parku, gdzie wśród wielu drzew odnaleźliśmy okazałe, wiekowe dęby rogalińskie. Na zakończenie naszej wycieczki pani przewodnik oprowadziła nas po pięknym Pałacu Raczyńskich, gdzie podziwialiśmy piękne komnaty i ich zabytkowe wyposażenie oraz dowiedzieliśmy się o ich właścicielach.

Z wycieczki wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń. Był to bardzo udany dzień. 

Katarzyna Augustyniak i Katarzyna Piłat

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak