Wycieczka klas II a i III a

 

Minął dokładnie miesiąc, a nasze klasy – II A i III A znów wybrały się na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy miejsca związane z historią naszego państwa. Na początek Dziekanowice, w których podczas lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje i zabawy panowały na wsi 100 lat temu. Później wybraliśmy się do Muzeum Początku Państwa Polskiego na Lednicy, gdzie spotkaliśmy wojów z drużyny księcia Mieszka i zobaczyliśmy miejsce jego chrztu. Po pysznej zupie i lodach nadszedł czas na Biskupin. Tam czekał już na nas krzemieniarz, który jednocześnie okazał się mistrzem łuczników. Pod jego okiem pani Beata i każdy z nas próbował trafić strzałą do tarczy. Jak myślicie – kto był najlepszy?

Do zobaczenia po wakacjach!

Szanowni Państwo!

W związku z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami Gmina Miłosław zawarła umowy ze stomatologami o objęcie naszych uczniów świadczeniami ogólnostomatologicznymi i profilaktycznymi. Polegają one na przeglądzie dentystycznym wszystkich dzieci oraz w konsekwencji na ewentualnym leczeniu:

Objęcie ucznia opieką będzie realizowane za zgodą rodziców/opiekunów prawnych dlatego otrzymacie Państwo do wypełnienia oświadczenia zgody wraz z wyborem lekarza stomatologa spośród tych, z którymi gmina podpisała porozumienie. Są to pani dr Joanna Białek-Skowrońska –  gabinet we Wrześni ul. Sinkiewicza 12 i pani dr Dorota Jędrzejewska – gabinet w Miłosławiu ul. 11 Listopada 5. Wybór lekarza należy do Państwa.

Harmonogram korzystania z gabinetu stomatologicznego ustalą lekarze w porozumieniu z dyrektorem i zostanie on Państwu przedstawiony przez szkołę. Zadaniem rodziców/prawnych opiekunów, którzy wyrażą zgodę na leczenie będzie odbycie wizyty z dzieckiem zarówno w celu pierwszego przeglądu jak i kolejnych ewentualnych wizyt. Dojazd we własnym zakresie.

 

Prosimy o zwrot wypełnionych oświadczeń zgody do poniedziałku 18 listopada 2019, także jeśli nie wyrażają Państwo zgody.