Wycieczka klas II a i III a

Minął dokładnie miesiąc, a nasze klasy – II A i III A znów wybrały się na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy miejsca związane z historią naszego państwa. Na początek Dziekanowice, w których podczas lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje i zabawy panowały na wsi 100 lat temu. Później wybraliśmy się do Muzeum Początku Państwa Polskiego na Lednicy, gdzie spotkaliśmy wojów z drużyny księcia Mieszka i zobaczyliśmy miejsce jego chrztu. Po pysznej zupie i lodach nadszedł czas na Biskupin. Tam czekał już na nas krzemieniarz, który jednocześnie okazał się mistrzem łuczników. Pod jego okiem pani Beata i każdy z nas próbował trafić strzałą do tarczy. Jak myślicie – kto był najlepszy?

Do zobaczenia po wakacjach!