Wycieczka klas IV do Poznania

 

16 października 2018 roku uczniowie klas czwartych poznali najważniejsze atrakcje turystyczne Poznania. Zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Odbyły się lekcje pt. „Opowieści obrazów”, podczas których dzieci słuchały tego, dlaczego warto czytać, słuchać i oglądać baśnie, legendy, mity i inne ukryte historie malowideł
oraz pt. „Fałszerze dzieł sztuki” o oryginałach, kopiach, reprodukcjach i replikach. Posłuchaliśmy również o kradzieżach dwóch muzealnych dzieł. Byliśmy także w Muzeum Sztuk Użytkowych (Zamek Przemysła). Dzieci podziwiały muzealia od średniowiecza do współczesności. Zachwycały się pięknym widokiem na Stare Miasto.  W samo południe z zaciekawieniem obserwowały dwa blaszane koziołki, które trykają się 12 razy na wieży Ratusza – perły renesansu z XVI w. Byliśmy w kościele farnym pw Św. Stanisława, wspaniałej budowli barokowej.  W czasie wycieczki towarzyszyła nam pani Alicja Zabiszak, która podzieliła się z nami znajomością wielu ciekawostek z historii Poznania.

Wróciliśmy zadowoleni i z planami na dalsze zwiedzania Poznania.

                                    Wychowawcy klas czwartych

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak