Wycieczka klasy Ia i Ib


20 kwietnia klasy 1a i 1b wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do „Centrum Zarządzania Łęgami” w Czeszewo ( Nadleśnictwo Jarocin). Ośrodek edukacyjny mieści się w zabytkowym, historycznym budynku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w sali dydaktycznej wyposażonej w stałe ekspozycje m.in. multimedialną makietę przyrodniczą tego obszaru – uroczyska i rezerwatu ” Czeszewski Las”.
Dzięki wiedzy i zaangażowaniu pana leśniczego Marka Dobroczyńskiego uczniowie dowiedzieli się wiele na temat lasu, rosnących w nim drzew oraz żyjących w nim zwierząt.
Ogromną atrakcją dla dzieci była przeprawa promowa prowadząca na drugi brzeg Warty do rezerwatu Czeszewski Las, najstarszego rezerwatu w Wielkopolsce, który dzięki bogactwu gatunków fauny i flory nazywany jest ” Wielkopolską Białowieżą”.
Po przejściu ścieżek edukacyjnych przyszedł czas na zabawy i ognisko.
Wycieczka była okazją do zdobycia wiedzy przyrodniczej, zintegrowania grup na łonie natury oraz obserwacji budzącej się do życia przyrody.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu Markowi Dobroczyńskiemu za poświęcony nam czas, przekazanie cennej wiedzy oraz wspaniałą atmosferę 🥰
Takie dni jak ten lubimy najbardziej😁🥰

« 1 z 2 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak