Wycieczka klasy Ia i Ic

Dnia 21 maja uczniowie klasy 1a i 1c wybrali się na wycieczkę krajoznawczą.

Podróż rozpoczęła wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tam klasy zostały podzielone na dwie grupy. Grupa pierwsza wyruszyła zwiedzać park. Za pomocą gier i pomocy dydaktycznych poznali elementy przyrodnicze. Zapoznali się z historią Wyspy Zamkowej na jeziorze Góreckim, poznali rozwój owadów oraz tropy zwierząt. Grupa druga w tym czasie zwiedziła Muzeum Przyrodnicze, a zdobytą wiedzę utrwaliła w kartach pracy. Potem nastąpiła zamiana. Po wizycie w Jeziorach przyszedł czas na Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Uczniowie mieli okazję poznać syna A. Fiedlera, który w kilku słowach opowiedział im o podróżach swojego taty. Po zwiedzeniu muzeum spacerowali po ogrodzie przenosząc się do Meksyku, Egiptu, czy na Wyspę Wielkanocną. Nie mogło zabraknąć zdjęcia przy słynnym żaglowcu „Santa Maria”, czy Sfinksie. Po Puszczykowie uczniowie wyruszyli do Rogalina na pyszny obiad. Po obiedzie i lodach przyszedł czas na zwiedzanie Pałacu oraz wozowni. Wielką atrakcją był spacer po parku i podziwianie trzech dębów: Lecha, Czecha i Rusa.

Pomimo zmęczenia uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci. To był bardzo dobry dzień!