Wyjazd do Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich

 

Wyjazd do Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich wyrPo koniec lutego 77 uczniów klas piątych miało okazję zwiedzić muzeum we Wrześni. Głównym celem wyprawy była lekcja muzealna i obejrzenie stałej ekspozycji we wspomnianej placówce. Wyjazd był poprzedzony lekcjami języka polskiego, podczas których piątoklasiści zostali wtajemniczeni w strajki szkolne- wydarzenie historyczne, jakie miało miejsce sto lat temu we Wrześni i Miłosławiu. Wizyta w muzeum pozwoliła na przyjrzenie się z bliska interesującym ich faktom- dzieci usiadły w ławkach sprzed wieku, wysłuchały ciekawego wykładu przewodnika i obejrzały wyjątkowe eksponaty dowodzące przebiegu wydarzeń. Lekcja muzealna, a następnie spacer szlakiem miejsc pamięci związanych ze strajkami były nietypową lekcją patriotyzmu lokalnego zrealizowaną w ramach szkolnych Dni Języka Ojczystego.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak