XII Wrzesińskie Małe Dyktando

26 października 2021 roku odbyło się XII Wrzesińskie Małe Dyktando, organizowane przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej „AKT”, działające przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni. Regulamin i treść dyktanda przygotowano z myślą o uczniach klas VI-VIII, reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu wrzesińskiego.

Siedmioro uczniów naszej szkoły walczyło o tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii Powiatu Wrzesińskiego. Z tekstem zawierającym liczne pułapki ortograficzne i interpunkcyjne najlepiej spośród nich poradziła sobie uczennica klasy VIII d – Samanta Koźma, zajmując w klasyfikacji ogólnej 2. miejsce. Słowa uznania należą się wszystkim naszym reprezentantom, których nie przeraża ortografia.

Sylwia Grześkowiak