XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

17 listopada 2023 r świętowaliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość mnożenia.

W wyniku konkursów przeprowadzonych w klasach zostali wyłonieni eksperci i egzaminatorzy. Podczas przerw międzylekcyjnych wszyscy uczniowie mieli możliwość zdobycia certyfikatów i przypinek, zdając krótki test ze znajomości tabliczki.

Pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy dorośli tabliczkę znają” grupa uczniów klas siódmych pod opieką nauczyciela udała się na ulice naszego miasteczka proponując przechodniom, właścicielom i pracownikom sklepów, pracownikom banku, restauracji sprawdzenie się w zakresie znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy  uczestniczący egzamin zdali i zdobyli certyfikaty.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak