„Zbieramto w szkole”

 

Drodzy uczniowie, nasza szkoła jest jedną z placówek, która bierze udział w projekcie edukacyjnym Zbieramto w szkole”. Jest to największy projekt ekologiczno-charytatywny w Polsce, którego założeniem jest rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów. Pomoc realizuje się np.  poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie, pomoc dla dzieci z domu dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach. Uprzejmie proszę Was, Drodzy Uczniowie o włączenie się w naszą, szlachetną akcję, poprzez zbieranie i przynoszenie do szkoły zużytych baterii, telefonów komórkowych i drobnych monet o nominale 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz pieniędzy wycofanych z obiegu, np. złote z PRL, marki niemieckie.  

Miejsca składowania zużytych sprzętów będą wyznaczone na terenie budynku szkolnego. Uczniowie biorący udział w akcji, proszeni są o zgłaszanie się do wychowawcy oraz nauczycieli biologii, geografii i przyrody celem wpisania pochwał. Osoby szczególnie zaangażowane czeka miła niespodzianka. Zbiórkę rozpoczynamy od 15 maja 2021 r. 

Koordynatorem projektu jest p. Małgorzata Mikołajczak. Liczę, że dla każdej ze stron będzie to owocna współpraca. 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak