Prelekcja – Zdrowe odżywianie się

Dnia 14.05.2019 r. szkoła podstawowa gościła panią mgr inż. Lidię Anielską – Głównego Specjalistę ds. Systemu Jakości i jednocześnie Kierownika Nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni. Celem spotkania było wygłoszenie prelekcji na temat szeroko pojętego zagadnienia żywności, zasad prawidłowego odżywiania się oraz budowania dobrych nawyków żywieniowych wśród nastolatków.

W prelekcji wzięli udział uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII wraz z oddziałami gimnazjalnymi. Tematyka obejmowała następujące zagadnienia :

– rozkład posiłków w ciągu dnia;

– wartość kaloryczna produktów;

– normy zapotrzebowania na energię dla młodzieży;

– wydatkowanie energii w czasie wykonywania różnych czynności;

– zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem się;

– znakowanie produktów;

– spożycie energii z podstawowych składników odżywczych.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Podczas prelekcji wystawiono prace plastyczne uczniów, które były związane z zagadnieniami poruszanymi w czasie wykładu. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie : Honorata Knast i Małgorzata Mikołajczak, które chciałyby serdecznie podziękować pani Lidii za przybliżenie zagadnień żywienia i żywności, szczególnie ważnych dla dorastających dzieci i młodzieży.

Małgorzata Mikołajczak

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak