Spotkanie z higienistką stomatologiczną

 

 

13 marca odbyło się spotkanie z p. Oliwią Kaczmarek – higienistką stomatologiczną.

Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Nasi wychowankowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy zarówno na zęby mleczne jak i stałe oraz o tym, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i teraz przedszkolaki na pewno nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak