MŁODZIEŻOWA AGENCJA PRZEWODNIKÓW TURYSTYCZNYCH

Uczniowie klas VII i VIII  naszej szkoły uczą się na co dzień w pałacu, który jest zabytkiem, miejscem historycznym związanym z wieloma ważnymi wydarzeniami. Historia pałacu zainspirowała nas do utworzenia w 2004 r. Młodzieżowej Agencja Przewodników Turystycznych. Powstała ona w ramach projektu szkolnego, który wygrał konkurs programu Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem młodzieżowych przewodników jest propagowanie bogactwa historycznego i turystycznego naszego miasta, a szczególnie zachowania pamięci o znaczących dla Miłosławia i Wielkopolski rodów Mielżyńskich i Kościelskich.

Przewodnicy realizują wiele własnych projektów propagujących dziedzictwo kulturowe naszego regionu, m.in. stworzyli „komnatę pałacową”, w której eksponowane są pamiątki  historyczne, galerię obrazów z kolekcji hrabiego Seweryna Mielżyńskiego, film promocyjny pt. „Duchy Pałacu”.

W ramach programu „Młody obywatel” uczniowie stworzyli grę miejską „Miłosławskie tajemnice”, traktującą przestrzeń miejską jako planszę do gry, w której uczestnicy stają się żywymi pionkami. Gracze przenoszą się do XIX wiecznego Miłosławia. Stałą propozycją przewodników jest oprowadzanie turystów po Zespole Pałacowo-Parkowym im. Kościelskich.

DLACZEGO TO ROBIMY?

BO……