31 maja – Światowy Dzień bez Tytoniu

Dzień ten obchodzony jest od 1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła, czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego około 200 milionów to kobiety. Jeśli niepodjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad 8 milionów ludzi.

W związku z tym dniem nauczycielka przyrody pani Małgorzata Mikołajczak przygotowała wystawę pt. „ Tytoń – zagrożeniem dla zdrowia”. Wystawa prezentowała prace uczniów, uczestniczących w szkolnym etapie konkursu „ Palenie zabija ludzi”, informacje na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz plakaty o tematyce antynikotynowej.

Małgorzata Mikołajczak