Klasa II b z wizytą w gospodarstwie rolnym


Korzystając z pięknej, majowej pogody, dzieci z klasy II b udały się z wizytą do państwa Magdaleny i Karola Zenkerów, którzy prowadzą gospodarstwo rolne w Rudkach. Nasza przygoda rozpoczęła się od rozmowy z gospodarzem i spaceru po polach uprawnych. Dzieci przyjrzały się z bliska pracy rolnika oraz dowiedziały się jakie rośliny uprawia gospodarz i co z nich uzyskuje. Nasi milusińscy zobaczyli również maszyny rolnicze używane do prac polowych. Szczególnie zafascynowała nas pasja Pana Karola Zenkera jaką jest kowalstwo artystyczne. Wykonuje on bowiem z metalu ozdobne bramy, płoty ,a nawet róże. Mieliśmy również okazję podglądać kury w ich naturalnym środowisku. Frajdę sprawiło dzieciom pogłaskanie przepięknego koguta oraz spacer wokół gospodarstwa rolnego gospodarzy. Największą atrakcją było wspaniałe, ogromne podwórko z ozdobnymi klombami pełnymi roślin i różnych gatunków drzew. Niesamowita okazała się także gościnność gospodarzy, którzy z pomocą Pani Pauliny Fojt przygotowali dla nas poczęstunek w ogrodzie. W tak pięknym otoczeniu przyrody, smakołyki tj.: ciasta, lody, napoje oraz kiełbaski z grilla przygotowane przez gospodarza smakowały jak nigdy dotąd. Wróciliśmy do szkoły w bardzo dobrych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była rewelacyjna i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcami Lidią Siwiak i Katarzyną Juszczak serdecznie dziękują Państwu Zenkerom za gościnę i poświęcony czas.

« 1 z 3 »

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak