„Klasa w terenie”


W naszej szkole w tym roku szkolnym realizowane są dwie innowacje. Głównym celem jednej z nich, zatytułowanej „klasa w terenie”, jest promowanie wartości edukacyjnych na świeżym powietrzu i nauka przez obserwację. Innowacja ta została napisana w oparciu o Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie” stworzony przez autorki: Annę Cebulę i Ewelinę Łojewską.
Innowacja zakłada, iż uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania o otaczającym ich świecie i nauczą się obserwacji przyrody. ,,Klasa w terenie” polega na tym, że uczniowie realizują edukację na świeżym powietrzu, obcując z przyrodą. Wykonują zadania stworzone przez nauczyciela.
Do tej pory klasa III c pod kierunkiem p. D. Szymorek zrealizowała 3 zadania.
1. Zadanie : obserwacja przyrody. Spacer po okolicy. Dzieci obserwowały to, co dzieje się przy stawie, jakie owady i zwierzęta występują w tym miejscu.
2. Zadanie: zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Wychowanie fizyczne: ćwiczenia w parku- siłownia pod chmurką.
3. Zadanie: Wyjście w ciekawe miejsce. Wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie- Spotkanie z Panem Leśnikiem. Klasa 3c promem przepłynęła rzekę Wartę, przeszła przez ścieżkę edukacyjną, poznała warstwy lasu i obcowała z przyrodą.
A to dopiero początek wielu ciekawych lekcji w terenie!

 
 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak