Konkurs! „Pomóżcie Mi ratować świat”

 

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą objawień maryjnych w Fatimie ogłaszamy: KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów z klas I – III oraz LITERACKI dla klas IV – VI.

Tematyka prac:

  • Młodsi uczestnicy konkursu z klas I – III: praca plastyczna – witraż w formacie A3 przedstawiający Matkę Boską Fatimską, pastuszków lub Maryję z pastuszkami podczas objawień w Fatimie.

 

  • Starsi uczniowie z klas IV – VI: praca literacka na temat: „Do czego wzywa nas Maryja, objawiając się  pastuszkom w Fatimie”. Praca nie może przekraczać jednej kartki A4 (czcionka 12, odstęp 1)

Prace należy składać u sióstr katechetek do 21 kwietnia 2017 r.

Komisja konkursowa oceniać będzie: oryginalność i samodzielność pracy plastycznej i literackiej (pomysł, wykonanie, dostosowanie do wieku wykonawcy, walory religijne, walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna,  sposób wykonania, dobór środków plastycznych) stopień trudności wykonania,  realizacja dzieła zgodnie z założeniami tematycznymi i formalnymi.

Zwycięskie prace wezmą udział w kolejnym etapie, na szczeblu archidiecezjalnym, który przeprowadzony zostanie w Zespole Szkół w Trzemżalu.

Siostry katechetki

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak