Konkurs przyrodniczo-plastyczny „Nasze łowne ptaki, klapaki i leśne kuraki”

Rozstrzygnięto szkolny etap konkursu przyrodniczo – plastycznego, pt. „Nasze łowne ptaki, klapaki i leśne kuraki”. Tematem konkursu były dzikie kaczki,
na które wolno polować oraz leśne kuraki, które obecnie są pod ochroną, ale dawniej były pożądanym trofeum łowieckim. Wpłynęło 28 prac wykonanych przez uczniów klas V i VI, w różnej technice: rysunek, akwarela, szkic, grafika, kolaż. Trzy najciekawsze prace zakwalifikowano do kolejnego etapu konkursowego i przesłano do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie.

Finalistami zostali:
Maksymilian Przysiuda kl. VA, Oliwia Przewoźna kl. VA i Mateusz Tomaszewski kl. VA.
Ponadto wyróżniona została praca Oliwiera Twardowskiego z kl. VA.

Dziękuję za wzięcie udziału i zaangażowani e w przygotowanie prac konkursowych. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów artystycznych laureatom.

Organizatorka konkursu

Małgorzata Mikołajczak