Lekcja otwarta w Urzędzie Gminy

 

Dnia 24 maja 2017r. uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą Eweliną Grajek odbyli „wizytę” w Urzędzie Gminy w Miłosławiu.
Cele główne: uczniowie poznają Urząd Gminy, przeprowadzają wywiad z Panem Burmistrzem Zbigniewem Skikiewiczem oraz dowiadują się na czym polega Jego praca ?

Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza uczniowie poznali  organizację pracy w Urzędzie Gminy.  Na  początku wizyty uczniowie przeprowadzili z Panem Zbigniewem Skikiewiczem wywiad zadając następujące pytania:

  1. Jak długo pełni Pan funkcję Burmistrza ?
  2. Jaki zawód wykonywał Pan zanim został Pan Burmistrzem ?
  3. Co do tej pory udało się Panu ulepszyć w naszym mieście ?
  4. Co chciałby Pan jeszcze zmienić w Miłosławiu ?
  5. Czy praca Burmistrza jest bardzo stresująca ?
  6. Jak wygląda budżet miasta czy można go porównać do budżetu domowego ?

Pan Burmistrz bardzo chętnie odpowiadała na dociekliwe pytania uczniów. Oprowadził nas po Urzędzie Gminy , opowiedział dzieciom o budżecie gminy, pracy Radnych Gminy. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ważnych informacji. Uczniowie odwiedzili również zastępcę Burmistrza Pana Błażeja Perę. Na koniec dzieci podziękowały Burmistrzowi za ciekawą lekcję.

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z tak ważnymi osobami naszej Gminy, uczniowie kl. III c  znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat pracy Burmistrza oraz poznali miejsce gdzie zapadają ważne dla mieszkańców decyzje.

Serdeczne Podziękowania

dla Pana Burmistrza oraz pracowników  Urzędu Gminy składa kl. III c  wraz  z wychowawcą Eweliną Grajek

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak