Mobilna Akademia Młodych Orłów w Miłosławiu

 

26 września na obiektach Szkoły Podstawowej w Miłosławiu oraz na Stadionie  Miejskim w Bugaju gościła ze swoim projektem  Mobilna Akademia Młodych Orłów. Jest to nowa inicjatywa PZPN, polegająca na tym, że dwuosobowe zespoły Trenerów PZPN prowadzą bezpłatne szkolenia w zakresie treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży.

Szkolenie w Miłosławiu poprowadzili znamienici i doświadczeni Trenerzy grup młodzieżowych: Jakub Wojtkowiak i Błażej Czyżewski.

O godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej, w której stawiło się ponad 20 Trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, odbyła się pierwsza, teoretyczna część część szkolenia, w której uczestnicy dyskutowali na temat filarów szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

Około godziny 17.00 uczestnicy szkolenia przenieśli się na Stadion Miejski, gdzie odbyła się praktyczna część szkolenia. Zajęcia praktyczne podzielone były na dwie części.

W części pierwszej odbył się trening pokazowy dotyczący doskonalenia gry w ataku pozycyjnym, w którym wzięło udział 14 chłopców i 2 dziewczynki z roczników 2006/2007.

W części drugiej odbyła się gra selekcyjna 8×8 dla najbardziej utalentowanych zawodników z roczników 2008/2009 i jednego chłopca z rocznika 2010.

W zajęciach praktycznych brali udział zawodnicy i zawodniczki z klubów oraz szkółek piłkarskich:

MLKS „Orlik” Miłosław

Szkółka Piłkarska „Football Academy” Miłosław

Szkółka Piłkarska „FOX” Września

MKS „Victoria” Września

MKS „Warta” Pyzdry

GKS „Płomień” Nekla

Zarówno część merytoryczna jak i praktyczna stała na bardzo wysokim poziomie.

Trenerzy obserwujący zajęcia mieli możliwość punktowania ich zdaniem najbardziej wyróżniających się zawodników w każdej kategorii wiekowej. Zawodnicy najlepiej punktowani mają szansę trafić do Kadry Regionalnej, a wszyscy wyróżniający się zawodnicy będą monitorowani i zapraszani na kolejne szkolenia Mobilnej AMO.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej, na czele z Panem dyrektorem Pawłem Skrzypczakiem, oraz pracownikom szkoły, za udostępnienie i przygotowanie sali projekcyjnej oraz poczęstunku dla uczestników szkolenia.

Dziękujemy również Zarządowi Klubu MLKS „Orlik” Miłosław, Panu prezesowi Józefowi Filipiakowi oraz gospodarzowi stadionu Panu Jankowi Matuszakowi, za udostępnienie i wzorowe przygotowanie obiektu do zajęć praktycznych.

 

Z piłkarskimi pozdrowieniami, trenerzy:

Kornel Karakulski

Marcin Budziński

Paweł Juszczyk

Radosław Piotrowski

 

 

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak