Nasi mali Patrioci

Tygodniowe zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy,         2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej           i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.
Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne              z wykorzystaniem różnorodnych technik: mapę Polski, flagę i godło.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.
Odbyła się również akademia z wierszami i piosenkami w wykonaniu dzieci.