Piłka ręczna chłopców Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego

W dniach 19 i 20 lutego 2020 roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział
w powiatowych rozgrywkach w piłkę ręczną chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – uczniowie z klas VIII i VII oraz Igrzysk Dzieci –
uczniowie z klas VI.
Nasi starsi reprezentanci rozegrali swój turniej przygotowany i przeprowadzony przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego na hali sportowej w Miłosławiu, natomiast młodsi grali w hali sportowej ZSP Pyzdry.
Przed kolegami i koleżankami w Miłosławiu wystąpili: Filip Grzybowski, Szymon Kaźmierczak, Mateusz Narożny, Aleksy Owczarzak, Mateusz Stróżyk, Mateusz Pawlak, Jakub Tomczak, Jakub Woźniak, Krystian Nowaczyk ,Kamil Karakulski, Krystian Kraska, Oskar Lech, Mateusz Przybyłowicz, Mateusz Szwalikowski, Marcin Tomaszewski, Kacper Wencławek i Kacper Grajek.
W turnieju miłosławskim do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów reprezentujących: SSP 2 Września, SP Górne Grądy, SP Kołaczkowo, SP Kaczanowo, SP Pyzdry, NSP Pietrzyków oraz SP Miłosław.
Zespoły podzielone na dwie grupy rozegrały fazę eliminacyjną wyłaniającą cztery najlepsze zespoły walczące
o miejsca I – IV.
Ostateczny wynik turnieju przedstawia się następująco: I m. – SP Górne Grądy, II m. ZSP Miłosław, III m.  ZSP Pyzdry, IV m. NSP Pietrzyków, V m. SSP 2 Września, VI m. SP Kołaczkowo, VII m. SP Kaczanowo.
Niezwykłą dramaturgię miał mecz finałowy gdzie drugi raz w turnieju spotkały się reprezentacje SP Górne Grady i ZSP Miłosław.
Stroną przeważającą byli reprezentanci naszej szkoły, jednak mecz zakończył się niecodziennym wynikiem
1 : 1. O zwycięstwie decydowały rzuty karne. Tu skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Górnych Grądów wygrywając 2 : 1.

Nasi młodsi reprezentanci na turnieju w Pyzdrach zmierzyli się z zawodnikami z ZSP  Pyzdry,   SP Bieganowo, SP Orzechowo i NSP Pietrzyków.
Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym i zakończył się następującym wynikiem: I m. ZSP Miłosław, II m. NSP Pietrzyków,  III m. SP Bieganowo, IV m. SP Orzechowo, V m. ZSP Pyzdry.
Piłkarze ręczni z Miłosławia wygrali wszystkie swoje spotkania zdobywając łącznie 18 bramek i tracąc 3.
Nasza szkołę reprezentowali: Robert Wojciechowski, Oskar Popis, Michał Małecki, Igor Strzeszyński, Kevin Matuszak, Krystian Jankowiak, Patryk Mielcarek, Jakub Lis, Krystian Jaroni, Tomasz Winowicz, Jaku Szymański, Krzysztof Gorzelany, Konrad Olejniczak.
Na szczególne wyróżnienie zasługują dwaj zawodnicy z „pola” Robert Wojciechowski i Oskar Popis oraz bramkarz Michał Małecki.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję za walkę i godne reprezentowanie szkoły oraz pracę w okresie przygotowawczym.
Uczniowie ZSP Miłosław reprezentowali będą powiat wrzesiński w kolejnym – rejonowym etapie rozgrywek.

Andrzej Jędrzejewski

No Images found.