Projekt „Akademia kompetencji”- Mały Inżynier

Wycieczka do Oczyszczalni ścieków w Miłosławiu

Dnia 28 października 2021r. odbyła się wycieczka uczniów kl. III a (uczęszczających na kółko przyrodniczo-ekologiczne ) do Oczyszczalni ścieków w Miłosławiu.

Celem wycieczki było zapoznanie z etapami oczyszczania ścieków oraz procesami technologicznymi.

Pan Prezes Maciej Tłoczek oprowadził dzieci po Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Miłosławiu i szczegółowo przekazał  informacje dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz zapoznał nas z etapami oczyszczania ścieków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali ciekawych informacji i aktywnie włączali się w zajęcia, zadając pytania.

Bardzo dziękujemy panu Prezesowi Maciejowi Tłoczek za tak interesującą i ciekawą lekcję o ochronie naszego środowiska.

Uczniowie klasy III a
wych. Ewelina Grajek