Sprawozdanie z realizacji zajęć programu Profilaktyki czerniaka – edycja 2020/2021

Zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miłosławiu zostały przeprowadzone zgodnie z rozpisanym wcześniej harmonogramem. Dla klas VII były to zajęcia w miesiącu maju, a dla klas VIII – w czerwcu. Łącznie uczestniczyło w nich blisko 160 osób. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z dwoma filmami o tytułach: „Czerniak? Badaj znamiona i pieprzyki wideodermoskopem” i „Rak skóry”. Na zajęciach podjęto zagadnienia związane z profilaktyką, objawami i leczeniem nowotworów skóry oraz rozpoznawaniem ich. Prowadzono dyskusje, a także uczniowie przygotowywali referaty, mapy myśli i plakaty informujące o tych zagadnieniach. Część prac została zaprezentowana na gazetce w holu szkoły w Pałacu.

Małgorzata Mikołajczak