Święto Patrona Szkoły

 

Święto Patrona Szkoły wyrW piątek 29.04.16 r. odbyły się uroczystości związane ze Świętem Patrona Szkoły. Wraz z pierwszym porannym dzwonkiem na lekcje, wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na placu szkoły, by uroczyście odśpiewać hymn Polski i wciągnąć flagę na maszt. Później wyruszyli świątecznym pochodem, by złożyć kwiaty przy pomniku Wiosny Ludów. Wspólnie z nim były tez delegacje przedstawicieli władz miasta i Gminy. Podsumowaniem święta był uroczysty apel o tematyce patriotycznej. Uczniowie klasy VI c i III c przygotowali montaż słowno-muzyczny.  Treść apelu nawiązywała do 168 rocznicy Wiosny Ludów, 1 maja – Święta Pracy, 2 maja –Święta Flagi oraz 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji. Recytowano wiersze, czytano teksty źródłowe. Całość  była przepleciona patriotycznymi piosenkami. Uczniowie klasy III c pięknie zagrali na dzwonkach „Rotę”. W apelu brała udział cala społeczność uczniowska, Gron Pedagogiczne oraz zaproszeni goście.
Apel został przygotowany przez p. K Pedrycz, p. A. Hyżorek, p. B. Kujawę.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak