Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w Śremie

Sześć zawodniczek z rocznika 2006 trenujących od roku siatkówkę w naszej szkole wzięło udział w zawodach rozegranych 3 grudnia w Śremie. Rywalizacja dotyczyła gry „dwójkami” na polu o wymiarach 4,5m x 5m.

Turniej zgromadził około 60 dziewcząt z tego rocznika, które przyjechały
z ośmiu miejscowości województwa wielkopolskiego tj. z: Poznania, Śmigla, Kostrzyna Wlkp., Rokietnicy, Jarocina, Czeszewa, Miłosławia i Śremu.
W sumie rywalizowało 25 zespołów. Dziewczęta zostały podzielone na pięć grup. Każda grupa składała się z pięciu zespołów i w rundzie eliminacyjnej rozegrano mecze na czas po 7 minut. Zespoły, które w pierwszej rundzie zajęły I i II miejsca awansowały do grupy walczącej o miejsca 1 – 10 całego turnieju. Tak było w przypadku naszych wszystkich zawodniczek. Grały w różnych grupach podzielone na trzy zespoły:

zespół Miłosław 1     –   Zuzanna Kliszkowiak, Zosia Winowicz

zespół Miłosław 2    –   Zosia Bednarek, Blanka Fret

zespół Miłosław 3   –   Angelika Mróz, Nell Sobczak.

Druga runda miała na celu wyłonienie z 10 zespołów tych czterech najlepszych, które w rundzie finałowej grały o miejsca 1-4. Natomiast pozostałe zespoły rywalizowały o miejsca 5-10.

Do finałowej czwórki weszła para Zosia Bednarek, Blanka Fret.

Klasyfikacja końcowa:   I miejsce:  „Sokoły” Kostrzyn Wlkp. 1

II miejsce:  Rokietnica 1

III miejsce:  Czeszewo 1

IV miejsce:  Miłosław 2 Zosia Bednarek, Blanka Fret

VIII m-ce:    Miłosław 1 Zuzanna Kliszkowiak, Zosia Winowicz

IX m-ce:    Miłosław 3  Angelika Mróz, Nell Sobczak

Gratulujemy zawodniczkom i życzymy kolejnych  sukcesów sportowych!!!

No Images found.