Wycieczka do Pyzdr kl. 8a i 8b

 

       „Cudze chwalicie swego nie znacie”- pod tym znanym hasłem odbyła się wycieczka klasy VIII a i VIII b z panią Małgorzatą Mikołajczak i panią Sylwia Grajek, do niedaleko, malowniczo położonego,  małego miasteczka – Pyzdry.

            Mimo, że Miłosław od Pyzdr dzieli zaledwie 17 kilometrów, to niewielu z nas zwiedziło Pyzdry.

            Jak się okazało, mieści się tam malutkie, przytulne Muzeum Ziemi Pyzdrskiej, w którym można zobaczyć m. in. kości zwierząt prehistorycznych, czy replikę armaty, użytej po raz pierwszy w Polsce – w Pyzdrach w 1383 roku.

            W krużgankach klasztoru pofranciszkańskiego mogliśmy obejrzeć wystawę prac plastycznych pani Joanny Frontczak – młodej, utalentowanej plastyczki z Dłuska. Okazało się, że prace malarskie wielu z nas bardzo zaskoczyły a niektóre z nich okazały się wręcz przerażające.

            Dzięki uprzejmości pani z muzeum byliśmy również w piwnicach Domu Podcieniowego na rynku. Ogromne wrażenie zrobił na nas przepiękny mural na Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

            W Pyzdrach można nie tylko pobuszować w historii, ale jak się okazuje – można również miło spędzić czas, podziwiając panoramę Pyzdr płynąc katamaranem. Niezapomniana przygoda zarówno dla młodszych jak i starszych.

Po trudach zwiedzania zasiedliśmy przy przepysznym obiadku, który ze smakiem pochłonęliśmy w przytulnej tawernie Perkoz nad rzeką.

„Cudze chwalicie swego nie znacie”- kto nie wierzy, niech przyjeżdża do Pyzdr. Jest to wspaniałe miejsce na ciekawe spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. My z pewnością wrócimy tu latem…

Sylwia Grajek

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak