WYCIECZKA KLAS II C i III B PO WIELKOPOLSCE


W tym tygodniu nasze klasy z wychowawcami wyruszyły autokarem do muzeów w naszej okolicy. Najpierw w Puszczykowie odwiedziliśmy dom Arkadego Fiedlera – pisarza i podróżnika, gdzie można znaleźć różne eksponaty przywiezione z całego świata. Widzieliśmy też replikę statku Krzysztofa Kolumba i samolotu, którym polscy piloci walczyli o Anglię podczas II wojny światowej

Dalsza część trasy prowadziła do Rogalina, gdzie z zainteresowaniem zwiedziliśmy pałac – siedzibę rodu Raczyńskich. W trakcie lekcji muzealnej mogliśmy wykonać prace plastyczne, które teraz stanowią piękną pamiątkę, a zarazem dekorację naszych pokoi. Mieliśmy również okazję zobaczyć najstarsze dęby w Wielkopolsce – Lecha, Czecha i Rusa. Ukoronowaniem pobytu w Rogalinie był pyszny obiadek.

Na koniec spotkaliśmy się z duchem Teofili Działyńskiej czyli Białą Damą z Kórnika. Uważamy, że był to bardzo udany wyjazd, a stare historie mogą być bardzo ciekawe.

Wychowawcy:

B. Kujawa i E. Wleklińska

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak