Wycieczka na Pocztę

 

W piątek 19 maja 2017r. klasa III c wraz z wychowawcą Eweliną Grajek  wybrała się do Urzędu Pocztowego
w Miłosławiu.  W czasie wycieczki  dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.   Obejrzały również  skrzynkę pocztową.

Wizyta ta poprzedzona była zajęciami , na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Uczniowie przeprowadzili rozmowę z pracownikiem poczty Panią Jadwigą Stróżyk, która przybliżyła im znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, nadawca. Dzieci  mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze.  Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Po powrocie do klasy każdy zaadresował list polecony do wybranej przez siebie osoby.

 

Serdeczne Podziękowania

dla Pracowników  Urzędu Pocztowego w Miłosławiu składa kl. III c wraz  z wychowawcą Eweliną Grajek

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak