XII EDYCJA PROGRAMU „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA” W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

 

„Akademia   Bezpiecznego   Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole , na drodze   i w Internecie. Uczy również odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych. W roku szkolnym   2020/2021  uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizowali kolejną XII edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program rozpoczął się 1.09.2020r. i trwał do 19.03.2021r. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne , odgrywali dramy,  uzupełniali karty pracy i aktywnie uczestniczyli  w zajęciach. W programie wzięło udział 58 pierwszoklasistów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym  i metodycznym materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych  i wakacji. Dzieci przypomniały sobie o konieczności noszenia odblasków. Program poruszył także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców. Kształtował również  u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się  w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy  w praktyce. W marcu uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy  o Bezpieczeństwie.  W rezultacie otrzymają Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka a na ręce Pani Dyrektor, zostanie  przekazany Certyfikat potwierdzający udział Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w XII edycji programu edukacyjnego „Akademia    Bezpiecznego    Puchatka”.    Realizacja    zadań    wynikających z programu, pozytywnie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.                                                                                                                       

No Images found.

                                                                              Koordynator Programu

                                                                                                            Ewelina Grajek

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak