„Zielona Szkoła” klasy Va i Vb w Lądzie

Mark Twain stwierdził kiedyś,  że „należy podróżować by się czegoś nauczyć”.
Nasza podróż nie była byt długa, gdyż Miłosław oddalony jest od Lądu tylko o 33 kilometry. To właśnie w tej miejscowości znajduje się O środek Edukacji Przyrodniczej, który był organizatorem zajęć trzydniowej „Zielonej Szkoły”.
W tym czasie uczestniczyliśmy w bardzo wielu ciekawych zajęciach i zdobyliśmy wiele nowych umiejętności. Każdy z nas własnoręcznie uplótł koszyczek, wykonał glinianą miseczkę i pracował na kole garncarski. Poznaliśmy piękno Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, zabytki Lądu, Ciążenia i Pyzdr.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu sów oraz poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat różnych  form ochrony środowiska.
Nie zabrakło czasu na ognisko, rozgrywki tenisa stołowego, piłki nożnej, gry planszowe, rozmowy i wizytę w kręgielni.
Uczniowie klasy Va z opiekunami nie zapomnieli o trwającej w naszej szkole charytatywnej zbiórce. Dla nich najcenniejszą pamiątką z wyjazdu były cztery worki kasztanów.
Atmosfera wyjazdu i atrakcje najlepiej oddaje galeria, która znajduje się poniżej. Cudownie jest, gdy można uczyć się podróżując i odkrywać, że wielkopolska ziemia kryje tyle pięknych miejsc.
Naszymi opiekunami były panie Krystyna Hypka, Barbara Jacoszek i Marta Szymańska

Uczniowie klasy Va i Vb

« 1 z 3 »