Zielona Szkoła w Łazach

 

26 maja 48 uczniów naszej szkoły wyruszyło na Zieloną Szkołę do Łaz. Przez cały tydzień zwiedzaliśmy nadmorskie miejscowości, odbyliśmy rejs po Bałtyku, a spotkanie z piratami w ich Twierdzy Pirackiej było wprost „wystrzałowe”. Poza tym zdobyliśmy szczyt latarni w Gąskach, odwiedziliśmy „Leonardię”, a zabawy w ogromnej „piaskownicy” dostarczyły wiele śmiechu. W Muzeum 6D powitał nas sam Einstein. Był też basen w Koszalinie i spotkanie z księciem na zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Wieczorami sporo emocji wywoływały rozgrywki sportowe na Orliku, a przy ognisku śpiewaliśmy wszyscy razem:

„Bo ja mam tylko jeden świat,

słońce, góry, pola, wiatr

i nic mnie więcej nie obchodzi,

bom turystą się urodził”.

Za rok spotykamy się znów na Zielonej Szkole. Tym razem rozpalimy ognisko w górach w Krościenku.

Szanowni Państwo!

W związku z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami Gmina Miłosław zawarła umowy ze stomatologami o objęcie naszych uczniów świadczeniami ogólnostomatologicznymi i profilaktycznymi. Polegają one na przeglądzie dentystycznym wszystkich dzieci oraz w konsekwencji na ewentualnym leczeniu:

Objęcie ucznia opieką będzie realizowane za zgodą rodziców/opiekunów prawnych dlatego otrzymacie Państwo do wypełnienia oświadczenia zgody wraz z wyborem lekarza stomatologa spośród tych, z którymi gmina podpisała porozumienie. Są to pani dr Joanna Białek-Skowrońska –  gabinet we Wrześni ul. Sinkiewicza 12 i pani dr Dorota Jędrzejewska – gabinet w Miłosławiu ul. 11 Listopada 5. Wybór lekarza należy do Państwa.

Harmonogram korzystania z gabinetu stomatologicznego ustalą lekarze w porozumieniu z dyrektorem i zostanie on Państwu przedstawiony przez szkołę. Zadaniem rodziców/prawnych opiekunów, którzy wyrażą zgodę na leczenie będzie odbycie wizyty z dzieckiem zarówno w celu pierwszego przeglądu jak i kolejnych ewentualnych wizyt. Dojazd we własnym zakresie.

 

Prosimy o zwrot wypełnionych oświadczeń zgody do poniedziałku 18 listopada 2019, także jeśli nie wyrażają Państwo zgody.