„Biblioteka – recenzje książek” :-)

 

Katherine Paterson „Most do Terabithii”

(dla uczniów klas IV-VIII)

Jesse Aarons ma jedenaście lat i mieszka z rodzicami oraz czterema siostrami na wsi. Pewnego razu do sąsiedniego domu wprowadzają się nowi mieszkańcy.  Państwo Burkowie mają córkę, Leslie, będącą w wieku Jessa. Dzieci zaprzyjaźniają się ze sobą. Leslie wymyśla magiczną krainę Terabithię, której oboje są władcami. Jedynym sposobem przedostania się do niej jest lina zawieszona na gałęzi wiekowej jabłoni. Pewnego dnia dochodzi do sytuacji, która zmienia wszystko…

 

Isabel Abedi „Oto Lola”

(dla uczniów klas IV-VI)

Lola ma tatę Brazylijczyka, mierzącą 80 centymetrów ciotkę i kilka milionów fanów, kiedy nocą przeistacza się w sławną piosenkarkę Jacky Jones. Jest jednak coś, czego Lola nie ma – otóż brakuje jej najlepszej przyjaciółki, a o niej marzy najbardziej. Niestety, w nowej szkole Loli jest tylko dziwna Raszka, która przeraźliwie śmierdzi rybą. A Anna Liza, z którą Lola chciałaby się zaprzyjaźnić, odwiedza ją właśnie w momencie, kiedy jej tata nagusieńki i wściekły wypada z łazienki, bo własna córka przez pomyłkę zamknęła go tam na cały dzień. 

Pewnego dnia Lola wysyła do nieba balonik ze swym największym życzeniem. W odpowiedzi otrzymuje tajemniczy list w butelce…

 

Jill Kargman, Carrie Karasyov

„Słodko-gorzka Szesnastka”

(dla uczniów klas VI-VIII)

Laura przyjaźni się z bogatymi dziewczynami ze swej szkoły, mimo że znacznie się od nich różni: jest inteligentna i ma talent – projektuje i szyje sobie ubrania.                                                       

Z kolei jej przyjaciółki interesuje tylko jedno – impreza z okazji ich szesnastych urodzin. Mają na tym punkcie obsesję. Każda chce zorganizować niezapomniane przyjęcie, które przyćmi przyjęcia koleżanek. Nawet jeśli po kwiaty trzeba będzie polecieć prywatnym odrzutowcem do Holandii…

DLA UCZNIÓW KL. III, IV

Holly Webb  „Czaruś, mały uciekinier”

       

                To jedna z wielu książek wydanych w serii „Zaopiekuj się Mną”

       Zosia widuje starszego pana wyprowadzającego na spacer labradora Czarusia. Dziewczynka od dawna marzy właśnie o takim szczeniaku! Czaruś uwielbia długie spacery, na które nie może z nim chodzić właściciel. Często wychodzi do ogrodu i ucieka.  Pewnego dnia pan Nowak zostaje zabrany do szpitala. Kto zaopiekuje się Czarusiem?

DLA UCZNIÓW KL. IV-VI


L. J. Kern „Ferdynand Wspaniały”

 

            Jest to opowieść o zwykłym psie, który pewnego razu postanawia zmienić swoje życie. Staje na dwóch łapach i naśladuje swojego pana. Przyjmuje nawet nazwisko Wspaniały.

       Na podstawie książki powstał serial animowany.

 

DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

         

Dalszy ciąg przygód bohaterów „Dalekiego rejsu” : Kuby i Pawła                                                                        

Ich mama otrzymuje z Francji list, z którego wynika, że w górach Atlasu, w Maroku, plemię Berberów przetrzymuje białego człowieka. Nie wiadomo, czy jest nim jej mąż (który jako etnograf prowadził badania w tamtej części Afryki), ale nie należy przegapić żadnego śladu… Dziadek chłopców postanawia wyruszyć na poszukiwanie syna. Nie chce zabrać wnuków ze sobą, chłopcy jednak organizują eskapadę we własnym zakresie… Powieść pełna humoru i niezwykłych przygód.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak