Etap szkolny Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

 

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego to cykliczne wydarzenie, które każdego roku mobilizuje uczniów do wzięcia udziału w zmaganiach językowych z rówieśnikami. Wspomniany konkurs adresowany jest zarówno do uczniów klas nauczania zintegrowanego (I-III), jak i dzieci z klas starszych (IV- VI).

Etap szkolny, wymienionego wyżej konkursu, odbył się 10 kwietnia 2017 r. w świetlicy  szkolnej. Uczniowie przystąpili do testu w formie pisemnej
w dwóch grupach.

 

Grupa dzieci młodszych składała się z 45 osób wśród których byli  uczniowie klas II oraz III. Test wymagał znajomości słownictwa, podstawowych struktur gramatycznych, umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz pisania. Najlepiej poradzili sobie, zajmując czołowe  miejsca, następujący uczniowie:

 

  1. Robert Wojciechowski                III b – 36 punktów,
  2. Julia Bratkowska                          III e – 35 punktów
    Marcel Zaworski- Barczak        III e – 35 punktów,
  1. Mateusz Błaszak                            II d – 34 punkty,
    Nikola Olsztyńska                       III d – 34 punkty.

 

Spośród uczniów klas starszych, w konkursie udział wzięło
35 osób. Byli to uczniowie klas IV, V i VI. Uczestnicy rozwiązali test składający się z zadań  gramatycznych i lesykalnych.
Wyniki przedstawiają się następująco:

 

  1. Mikołaj Maciejewski               VI a -36 punktów,
  2. Magdalena Majewska             VI a -35 punktów,
  3. Jakub Szternel                          VI a- 34 punkty.

 

Warto zauważyć, że różnice pomiędzy uczniami na czołowych miejscach były minimalne. Cieszy fakt, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i wzięło w nim udział w sumie 80 osób. Nagrody za etap szkolny zostały wręczone podczas obchodów Święta Patrona Szkoły 28 kwietnia 2017 r. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak