Gminny Konkurs Ortograficzny

Jak co roku w jednej ze szkół naszej gminy odbywa się Gminny Konkurs Ortograficzny. Tym razem organizacja konkursu przypadła na SP w Miłosławiu, gdzie zostali zaproszeni uczniowie z czeszewskiej podstawówki.
W osiemnastoosobowym gronie uczniowie pod okiem pięciu polonistek mieli okazję zmierzyć się z niełatwym testem wymagającym sporo wiedzy i uwagi.
Zakwalifikowani do rywalizacji uczniowie klas IV, V i VI trudzili się nad zadaniami, by po oddaniu zestawów konkursowych udać się na zasłużony relaks, jakim było przewidziane na ten dzień spotkanie z podróżnikiem i pisarzem – Arkadym Radosławem Fiedlerem.
Komisja konkursowa sprawdziła w tym czasie prace uczniów i wyłoniła zwycięzców. Otrzymali oni nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Wyłoniono też Mistrza Ortografii Gminy Miłosław, którą okazała się Julia Zgolińska.

Najlepsi okazali się:

w kategorii kl. IV:

I m. Aleksandra Melewska ze SP w Miłosławiu,

II m. Klaudia Olek ze SP w Miłosławiu,

III m. Nikola Popis ze SP w Czeszewie,

w kategorii kl. V:

I m. Wiktoria Jędraszak ze SP w Miłosławiu,

II m. Aleksandra Grzelak ze SP w Miłosławiu,

III m. Zuzanna Kliszkowiak ze SP w Miłosławiu,

w kategorii kl. VI:

I m. Julia Zgolińska ze SP w Miłosławiu,

II m. Rozalia Kujawa ze SP w Miłosławiu,

III m. Aleksandra Jakubowska ze SP w Czeszewie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!