Rajd rowerowy do Śmiełowa

Uczniowie klas szóstych z chęcią sprawdzili stan techniczny swoich jednośladów i wzięli udział w rajdzie rowerowym do Śmiełowa.
23 maja o godzinie 8.00 zostali podzieleni na trzy kolumny
i pod czujnym okiem opiekunów wyruszyli do pobliskiego Śmiełowa.
W ramach II Tygodnia Języka Ojczystego odwiedzili dawny pałac rodziny Chełkowskich, w którym przed laty przebywał gościnnie polski wieszcz- Adam Mickiewicz.
Celem wyprawy było odbycie dwóch lekcji muzealnych w salach pałacowych. Pierwsza pt. „Goście Śmiełowa” przybliżyła szóstoklasistom nazwiska osobistości, jakie właściciele posiadłości zapraszali do siebie. Ta ciekawie przeprowadzona lekcja języka polskiego pozwoliła odświeżyć wiedzę i utrwaliła w pamięci uczniów istotne postacie polskich literatów, polityków, artystów i patriotów. Podczas drugich zajęć dzieci uczestniczyły
w warsztatach przybliżających XIX stulecie, bo prowadząca spotkanie przewodniczka zaprezentowała kilka gier
i zabaw rodem z dziewiętnastowiecznego dworku szlacheckiego.  „Świat dzieci w dawnym dworze Śmiełowskim” to idealna lekcja łącząca przyswajanie wiedzy z zabawą.

Po wyjściu z sal muzealnych uczestnicy rajdu zrelaksowali się, spacerując alejkami parku otaczającego pałac.

W ten sposób zadowoleni z pobytu w pałacu i ogrzani długo oczekiwanym, wiosennym słońcem uczestnicy rajdu spędzili drugi dzień Tygodnia Języka Ojczystego.