III Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady”

W marcu 2019 roku odbyło się III Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady”.
W tegorocznej akcji wzięły udział także Szkoła Podstawowa im. Wiosny Ludów w Miłosławiu oraz Biblioteka Publiczna w Miłosławiu. W piątek, piętnastego marca 2019 roku, uczniowie klas siódmych, uczęszczający na kółko polonistyczne, spotkali się, by wspólnie czytać „Jeżycjadę” – cykl powieści stworzony przez Małgorzatę Musierowicz. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Zapoczątkowała go „Szósta klepka”. Obecnie  cykl liczy ponad dwadzieścia tomów, niektóre z nich znajdują się nawet na liście lektur szkolnych. „Jeżycjada” jest sagą opowiadającą o losach poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Uczniowie Miłosławskiej szkoły zdecydowali się czytać fragmenty tomu czternastego  bowiem to w nim jedną z głównych postaci jest pochodząca z Miłosławia Gizela Kalemba. Czytali zatem o znanych im miejscach, które niemal codziennie odwiedzają.

Jagoda Muzolf

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak