Koncert Kolęd

 

23 stycznia 2020 roku o godzinie 10.00 w hali widowiskowo – sportowej w Bugaju miał miejsce koncert kolęd. Tego dnia cała społeczność szkolna zgromadziła się by wspólnie kolędować. Wraz z uczniami  i nauczycielami na widowni zasiedli emerytowani pracownicy miłosławskiej oświaty, przedstawiciele władz lokalnych: burmistrz p. Hubert Gruszczyński, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy w Miłosławiu Anna Woźniak, proboszcz parafii w Miłosławiu ks. Krzysztof Redlak. 

Podczas godzinnego koncertu zaprezentowano 17 utworów. Wśród wykonawców  byli uczniowie klas II i III, którzy zagrali na dzwonkach kolędę „Lulajże Jezuniu”, uczniowie klas IV i V stanowiący chórek i uczniowie klas VI i VII grający w zespole  flażoletowym. Program koncertu był przeplatany występami zespołowymi i solistami. Wśród solistów usłyszeliśmy: Julię Kindelę – gitara, Antoniego Kujawę – trąbka, Roberta Wojciechowskiego – gitara, Adriana Grajek- gitara, Kladię Olek – keyboard, Vanessę Howelhaus – śpiew, Dominikę Błaszczyk- śpiew, Biankę Nawrocką- śpiew, Oliwię Kaszubę – śpiew, Blankę Fret – śpiew, Zosię Woźniak – śpiew.  Zespół flażoletowy z chórkiem wykonał osiem utworów:

-Pójdźmy wszyscy do stajenki,

– Dzwonki sań,

– Wśród nocnej ciszy,

– Mizerna cicha,

– Gdy się Chrystus rodzi,

– Jezusa Narodzonego,

– Anioł pasterzom mówił,

– Gdy śliczna Panna.

Wszyscy wykonawcy zostali przez publiczność nagrodzeni gromkimi brawami i na zakończenie usłyszeli podziękowania od zaproszonych gości jako wyraz uznania za włożony trud w przygotowanie koncertu.

Scenografię koncertu przygotowały panie: Ewa Jarząb, Sylwia Grajek i Dorota Surdyk.

Nad częścią muzyczną koncertu pracowali: Katarzyna Augustyniak, Lidia Siwiak, Ewa Jarząb, Jacek Lewandowski, Mirosław Zimny.

Składam serdeczne podziękowania  wszystkim pracownikom z obsługi szkoły za pomoc w przygotowaniu hali do koncertu .                      

                                                                                                                                  Mirosław Zimny

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak