Konferencja z dawcą szpiku

„Ex verbis facta est”  – od słów do czynów

9 maja 2018r. przed blisko setką uczniów wystąpił Pan Bartosz Dobek student II roku uczelni politechnicznej w Gnieźnie. Z powodu młodego wieku wzbudził wśród zgromadzonych uczniów ogromne zainteresowanie, emocje i podziw.

W Polsce zarejestrowanych jest około 1500 000 potencjalnych dawców szpiku kostnego, a tylko 5000 zostało realnymi dawcami. Ich komórki macierzyste leczą choroby układu krwiotwórczego tj. białaczki, chłoniaki i szpiczaki. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla oczekującego pacjenta jest bardzo niskie. Od Pana Bartka pobrano komórki macierzyste i wysłano do USA. Uratował życie konkretnego człowieka.

Konferencja pełna emocji, niecodziennej historii życia, relacji z dalekich  podróży i spotkań z ciekawymi ludźmi. W planach Pana Bartka jest uratowanie kolejnego życia. Wydaje się, że wszystko to co było do tej pory w jego życiu jest preludium do czegoś większego, być może niezwykłego.

 

No Images found.

 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak