Jesteś fanem gier planszowych? A może chciałbyś nim zostać? Weź udział w konkursie na najbardziej pomysłową, wykonaną samodzielnie grę planszową! Jeżeli w erze komputerów i konsoli zdarza Ci się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z regulaminem i stwórz autorską grę, w której wykażesz się wiedzą z historii i znajomością zabytków  w Miłosławiu.

Cele konkursu:

• Propagowanie i pogłębianie wśród uczniów wiedzy historycznej związanej z wydarzeniami dotyczącymi Wiosny Ludów w Miłosławiu lub w Wielkopolsce.
  • Promowanie formy rozrywki, jaką są gry planszowe – właściwego zagospodarowania czasu wolnego.
  • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów poprzez realizację autorskich pomysłów.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII.
  2. Tematyka gry powinna zawierać informacje dotyczące znajomości wydarzeń związanych z Wiosną Ludów w Miłosławiu lub w Wielkopolsce.
  3. Technika wykonywania prac jest dowolna (własnoręcznie lub komputerowo), format – dowolny. Pracę własnoręczną należy jednak zeskanować lub sfotografować w sposób umożliwiający jej obejrzenie.
  4. Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej typu: tytuł, instrukcję gry, planszę, inne potrzebne elementy np. pionki, fiszki, karty itp.
  5. Gra planszowa może być tworzona indywidualnie lub w grupach do 3 osób.
  6. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, zgodność z tematem, staranność wykonania i atrakcyjność gry oraz estetyka pracy.
  7. Pracę po zeskanowaniu/sfotografowaniu lub plik należy przesłać do 27 kwietnia 2021 roku na adres: sgrzeskowiak@szkolamiloslaw.pl . E-mail powinien zawierać: imię i nazwisko ucznia oraz klasę do której uczęszcza.