Konkurs czytelniczy „Czy znam wiersze J. Brzechwy?”

 

Celem konkursu było zapoznanie z twórczością J. Brzechwy, budzenie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości wierszy oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości.   Uczniowie mieli wykazać się dobrą znajomością czternastu utworów.  Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego  osiem zadań  otwartych
i jedenaście zadań zamkniętych.  Maksymalna  liczba punktów, jaką można było otrzymać za rozwiązanie testu wynosiła  dwadzieścia dwa . 22 listopada 2016 r. do konkursu przystąpiło dwudziestu pięciu uczniów. Czworo uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów i uczestniczyło 25 listopada w II etapie.  Obowiązywały te same wiersze Brzechwy. Test zawierał dziewięć zadań otwartych.

Wyniki:

I miejsce – Wiktoria Strzelczyk kl. II e

II miejsce – Mateusz Błaszak  kl. II d

III miejsce – Krystian Walkowiak kl. II e

IV miejsce  – Mateusz Dolata  kl. II e

Dla najlepszych zostały przygotowane nagrody i dyplomy.

Organizator  E. Burdzińska

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak