KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA


W związku z przypadającą 23 maja 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej – poetki i nowelistki oraz działaczki społecznej – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

W ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej  5 maja 2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV.  Dziewięcioro uczestników zaprezentowało przed komisją konkursową swoją interpretację wiersza poetki „Stefek Burczymucha”.                                 

Wyniki konkursu:                                                                                                     

Mistrz Pięknego Czytania – Michał Mieloch kl. IV c               
Wyróżnienia: Anna Czerniak kl. IV a i Kinga Szambelan kl. IV b

Nagrody i dyplomy wręczyła P. dyrektor Dorota Surdyk.

Dziękuję uczestnikom za dobre przygotowanie bardzo trudnego tekstu.                                                   

                                                                              E. Burdzińska

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak