Lekcje otwarte „Obrzędy i tradycje Wielkanocne” z udziałem Rodziców uczniów klasy III a

Dnia 6 kwietnia 2022r. odbyły się dwa zajęcia otwarte z udziałem Rodziców. Tematem przewodnim były „Obrzędy i tradycje Wielkanocne”. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozbudzanie
wyobraźni. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem. Po krótkiej notatce w zeszycie, oglądaliśmy film ukazujący ciekawostki Świąt Wielkanocnych. Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali Quiz Wielkanocny. Opowiadali o potrawach jakie mogą zagościć na stole podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. Dzielili się własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Na drugiej lekcji uczniowie wspólnie z Rodzicami przygotowali Palmy Wielkanocne na Niedzielę Palmową. Rodzice i dzieci wykazali się dużą kreatywnością, inwencją twórczą chęcią do podejmowania nowych wyzwań, a efekt zachwycił wszystkich. W tym dniu Rodzice mogli zobaczyć, jak dzieci radzą sobie, na co dzień  w szkole.

Jestem przekonana, że takie spotkania mają głęboki sens, służą nam wszystkim. Pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów. Serdecznie dziękuję wybranym Rodzicom za przybycie do naszej klasy, aktywny udział w zajęciach i zainteresowanie taką formą zajęć.
Wkrótce święta Wielkanocne my się już radujemy,
wesołego Alleluja wszystkim dziś życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Wychowawca klasy
                                                                   Ewelina Grajek