Mistrzostwa Rejonu Poznań w Piłce Ręcznej Dziewcząt

 

We wtorek 21 lutego 2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Rejon Poznań Teren Wchód w piłce ręcznej dziewcząt. W rozgrywkach tych wystartowały 4 reprezentacje szkół, mistrzowie swoich powiatów: Szkoła Podstawowa nr 2 Jarocin, Szkoła Podstawowa Miłosław, Szkoła Podstawowa Skórzewo oraz gospodarz zawodów Szkoła Podstawowa nr 12 Gniezno. Drużyny rywalizowały między sobą systemem „każdy
z każdym” 2 x 12min. W sumie rozegrano 6 meczy.

  1. Jarocin – Skórzewo 6:15
  2. Gniezno – Miłosław 24:3
  3. Jarocin – Miłosław 10:7
  4. Gniezno – Skórzewo 21:5
  5. Jarocin – Gniezno 4: 19
  6. Skórzewo – Miłosław 19:9

W zawodach  bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki gnieźnieńskiej „Dwunastki”.  Szczypiornistki z SP 12 Gniezno zdeklasowały swoje przeciwniczki wygrywając wysoko każde spotkanie. Zawodniczki z SP Skórzewo wygrywając dwa mecze zajęły drugie miejsce w turnieju. Zacięty pojedynek o trzecie miejsce miedzy Jarocinem a Miłosławiem zakończył się niestety wygraną zawodniczek z Jarocina 10-7. Zespół dziewcząt z Miłosławia w klasyfikacji końcowej znalazł się na czwartym miejscu. Awans do rozgrywek o Mistrzostwo Wielkopolski wywalczył zespół z Gniezna.

SP Miłosław reprezentowały:
Wiktoria Włodarczak, Kinga Wawrzyniak, Klaudia Gerwazik, Rozalia Kujawa, Julia Graczyk, Martyna Goździak, Julia Rosiejka, Amelia Szymenderska, Anna Jackowiak, Julia Dziesiątkowska, Laura Waszak, Natalia Adamska, Oliwia Wizła, Zofia Bednarek.

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak